Kullanım için talimatlar Veniselle

Alt ekstremitelerin varisli damarlarından Veniselle kremi, konsantre bir bileşime sahip yardımcı bir tıbbi ve kozmetik preparattır. Kıbrıs'taki klinik deneyler etkinliğini ve güvenliğini doğrulamıştır. Eşsiz formülasyon, biyolojik olarak aktif maddeler ve karmaşık bir etki sağlayan, yalnızca semptomları hafifletmekle kalmayıp aynı zamanda sorunun kökünü ortadan kaldıran bir tür güçlendirici - trokserutin içerir. Bacak varislerinin Veniselle kremi ile tedavisi kendine has özelliklere sahiptir, bu nedenle kullanımı ekteki talimatlara göre yapılmalıdır.

Veniselle kremi nasıl kullanılır?

Masaj hareketleriyle dağıtılan Veniselle

Her şeyden önce, gözeneklere giren kir veya terin bileşenlerin daha derin doku katmanlarına nüfuz etmesini engellememesi için etkilenen bölgelerdeki cilt yüzeyinin temizlenmesi gerekir. Epitel üzerinde iz bırakan ağır kozmetiklerin kullanılması istenmez. Yumuşak bir sabun solüsyonu veya alkolsüz ıslak mendil kullanabilirsiniz. Cilt tamamen kuruyana kadar bekleyin veya cildi bir havluyla kurulayın. Ölü cilt hücrelerini uzaklaştırmak ve cilt geçirgenliğini artırmak için haftada bir veya iki kez kese kullanılması önerilir. Kremin hafif, hızlı emilen bir dokusu vardır, bu nedenle geniş bir alanı tedavi etmeniz gerekiyorsa, bileşimi kademeli olarak uygulamak daha iyidir. Parmağınızın ucuna biraz krem alın ve cilde yayın, ardından tamamen emilene kadar hafif masaj hareketleriyle ovun.

Krem, yüzeyde mikroskobik bir film oluşturan, uçucu maddelerin buharlaşmasını önleyen ve bölgeyi yanlışlıkla hapsolan nemin istenmeyen etkilerinden koruyan panthenol içerir. Bu nedenle, çok miktarda krem \u200b\u200buygulamanın bir anlamı yoktur, bir kısmı istenen etkiyi vermeden yüzeyde sadece boşuna kalacaktır. Aktif bileşenler cilt üzerinde dağılır ve kan damarlarına nüfuz ederek sadece terapötik değil, aynı zamanda kozmetik bir sonuç sağlayarak cildin durumunu iyileştirir, rahatlamasını yumuşatır ve normal rengine geri döndürür. Tedavi en az 30 gün şeklinde yapılmalı, gerekirse 60 güne kadar uzatılabilir. Varislerin önlenmesi için krem 10-15 gün kullanılabilir.

Kullanım endikasyonları Veniselle

Alt ekstremite varislerinin ilk aşaması, kural olarak, genellikle yorgunluk ve aşırı zorlamaya atfedilen hafif semptomlarla ilerler. Gelecekte, daha belirgin işaretler ortaya çıkıyor. Krem Veniselle aşağıdaki kullanım endikasyonlarına sahiptir:

  • bacaklarda genel ağrı sendromu ve ağırlık;
  • damar hattı boyunca ağrı;
  • sabah ve akşam şişmesi;
  • gece kas krampları, venöz spazmlar;
  • örümcek damarlarının ve ağlarının görünümü;
  • cilt renginde değişiklik;
  • kıvrımlı mavi veya mor damarların cilt yüzeyindeki görünümü;
  • çıkıntılı damarlarda şişlik ve düğüm oluşumu;
  • kötü iyileşen çatlak ve yaraların oluşumu.

Kontrendikasyonlar

Çok sayıda klinik çalışma, Veniselle kremi kullanırken herhangi bir yan etki göstermedi. Ancak at kestanesi, nane veya kırmızı bibere alerjisi olan kişiler kremi uygulamadan önce cilt bölgesinde alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol etmelidir (ilaç genellikle dirseğin iç kıvrımına sürülür ve 10-15 dakika bekletilir, kızarıklık veya döküntü yok). Krem kullanımına kontrendikasyonlar kötü huylu tümörler, trofik ülserler ve enfekte yaralardır.